«

Teklif İste

Ücretsiz Destek İçin

444 5 849

Değerli ziyaretçimiz, size özel indirim ve fırsatlardan yararlanmak için 444 5 849 nolu telefonumuzdan bizimle hemen iletişime geçiniz...

Türk Hava YollarıTürk Hava Yolları Hakkında

1933 yılında Havayolları Devlet İşletme İdaresi adı altında kurulan Türk Hava Yolları kısa sürede gelişmiş ve Türkiye’nin maksimum kullanılan hava yolu işletmesi olmuştur. Beş tane uçak filosuyla kurulmuş olmasına karşın günümüzdeki filo sayısı 304’tür. Türk Hava Yolları’nın uçuş güzergâhı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, şimal Afrika, Orta Afrika, cenup Afrika, kuzey ve cenup ABD’yı kapsayacak şekildedir. 1933’te kuruluşunun peşinden kısa sürede büyümüş, 1955’te Anonim Şirket olarak hizmet vermeye adım atmıştır. Böylece uçuş güzergâhı ve filo sayısı artmış, günümüzde dünya çapında tanınan bir marka haline gelebilmiştir. 1947’de ilk uluslararası uçuşunu Atina’ya gerçekleştirmiş ve arkasından uçuş noktalarını büyütmüştür. Bugün dünyada havalimanı olan büyük kentlerin çoğuna sefer düzenlemekte ve sayısını her geçen gün arttırmaktadır. 2015 yılı itibariyle sermaye değeri 1.380.000.000 TL olmuş ve çalışan sayısı da 21.083 kişiden oluşmaktadır. İç hatlarda ucuz hava yolu ulaşımı sağlamak için AnadoluJet kurulmuş, iç hatlarda farklı noktalara doğrudan uçuşlara imkân verir hale gelmiştir. Ek olarak Bosna merkezli B&H havayolu şirketinin de %49 oranında hisse sahibidir. Türk Hava Yolları reklam kapsamında dünyaca ünlü spor takımları, organizasyonlar ve büyük bütçeli filmlere sponsor olmakta, marka değerini bu tanıtımlarca arttırmaktadır. Diğer havayolları ile ittifak kurulması 1998’den beri süregelmiştir. Önce 1998 senesinde Swiss Air’in öncülüğündeki Qualiflyer grubuna dahil olmuş, 2000 yılında gruptan ayrılmıştır. Derhal ardından sık uçan yolcu programını kendisi düzenleyerek “Miles&Smiles” programını geliştirmiştir. 2008 senesinde ise star Alliance grubuna dahil olarak havayolu ittifakını sürdürmektedir. Türk Hava Yolları satın alan memnuniyetini ön planda tutan yapısı, sayısız noktaya direkt uçuş imkânı sağlaması ve marka değerinin yüksek olması şeklinde sebeplerce tüm dünya tarafınca kullanılmakta olan, dünyanın önde gelen hava yolu şirketlerinden birisi olmuştur. Ek olarak Avrupa’da en çok kullanılan hava yolu şirketleri içinde ilk üçtedir. Zaman içinde Turkish Cargo adı altında hızlı bir kargo hizmeti kurulmuş ve 55 farklı noktaya kısa sürelerde kargoları ulaştırmaya başlamıştır. Yeni nesil A330 kargo uçakları ile gönderileri hızlı ve güvenli bir şekilde taşıyan şirket, kargo noktalarını büyütmeye devam etmektedir. Sivil havacılık konusunda uzman yetiştirmek amacıyla kurulmuş olan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Yılda ortalama 12.000 kişiye eğitim vermesi bakımından havacılık eğitimi alanında önde gelen müesseselardan birisi olmuştur. 2012 senesinde hayata geçirdiği Wingo sistemi ile geç tarihindeki tayyare bileti alımlarında cazip kampanyalar sunmaktadır. Biletleme işlemleri ise belirtilen tarih aralığında yapılabilmektedir. Wingo sadece Türkiye için değil dünyaca kullanılan bir sistem olup indirimli tayyare fiyatları açısından en avantajlı seferleri yolculara sunmaktadır.

Türk Hava Yolları uçak Seferleri

THY geniş bir destinasyon ağına haizdir. Direkt pek çok ülke ve şehre yurtdışına en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür.

Check in İşlemleri

THY, check in işlemlerini kontuar veya kiosklarda yapılabileceği benzer biçimde online olarak oluşturmaya da olanak sağlamaktadır. Kontuar Check-in işlemleri THY kontuarlarında yapılır ve iç hatlarda minimum 45 dakika önce, dış hatlarda ise 2 saat önce yapılmalıdır. Online Check-in ise anlaşmalı olan havalimanlarına göre THY web sitesinden yapılmaktadır. Self Check-in’de havalimanında bulunan kiokslardan yolcunun kendisi yapmaktadır.

Fiyat Politikası

THY elastik bir fiyat politikasına haizdir. Yaptığı düzenlemeler ile tutarlarını düşük tutup üst düzey hizmet vermeyi amaçlar. Yurtiçi uçuşlarda ise öğrenci, öğretmen, yaşlı, emekli, polis ve asker benzer biçimde kesimlere özel indirimler uygulanmaktadır. Uygun biletleri ucuzbiletim ucuz ucak bileti fırsatlarıyla bulabilirsiniz.

Özel Yolcular İçin Sağlanan Hizmetler

THY özel yolcu programı için Miles&Smiles’i uygulamakta ve uçuşlardan daha sonra kazanılmak üzere mil birikimi sağlamaktadır. Alınan üyelik türüne göre belirlenen mil hesabı, ucak biletleri fiyati üzerinden özellikle sık uçuş yapanlar için çok avantajlıdır. Ayrıca yaşlı, engelli, hamile benzer biçimde kişiler için havayolunun elastik bir politikası vardır.

Popüler Uçuş Noktaları

Yurtdışında başta Londra, Paris, Berlin, New York ve Tokyo olmak üzere bu güzergâhlar en sık kullanılan uçuş noktalarıdır. Afrika’da ise Kahire, yerli ve yabancı yolcuların uçuşlarında THY’yi tercih ettikleri noktalardır.

Google 'da Türk Hava Yolları ile alakalı en çok aranan bazı anahtar kelimeler:

thy, thy uçak bileti, thy online, thy uçuş sorgulama, thy online bilet al, thy uçuş saatleri, türk hava yolları bilet fiyatları iç hatlar, turk hava yollari ic hatlar, turkısh aırlıne, thy yurtdışı, türk hava yolları bilet fiyatları listesi, türk hava yolları fiyatları, en uygun uçak bileti thy ve en ucuz uçak bileti thy

Etiketler: , , ,

Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.

Yorum Yaz

Onay kodu Değiş