«

Teklif İste

Ücretsiz Destek İçin

444 5 849

Değerli ziyaretçimiz, size özel indirim ve fırsatlardan yararlanmak için 444 5 849 nolu telefonumuzdan bizimle hemen iletişime geçiniz...

Pegasus Hava YollarıPegasus hava yolları hakkında


Istanbul merkezli bir hava yolu şirketi olan pegasus hava yolları, özellikle uyguladığı “low cost” doğrusu düşük maliyetli uçuş sistemi ile oldukça yoğun bir halde kullanılmaktadır. Düşük maliyetli sistem, uygun tayyare modelleri, bagaj taşınmasında getirilen sınır, ikramların türü ve diğer özellikleri kapsamaktadır. Ek ücrete doğal olarak yolcuya verilen hizmet artmaktadır ama temel mantığında yolcunun uçağı sadece uçmak ve varış noktasına ulaşmak için kullanılması prensibi esastır. 1990 yılında kurulmuş ve kısa müddette charter uçuşlara adım atmıştır. 2005 yılında sabancı holding’e geçmiş ve iç hatlarda sefere başlamış olan türkiye’nin dördüncü havayolu şirketi olmuştur. Kalkış süresi açısından türkiye’de bu saatleri yayınlayan ilk havayolu olan pegasus hava yolları, yaklaşık yüzde 90’lık bir oranla kalkış saatlerine uymaktadır. Böylece yolcular uçuş saatlerini beklememekte ve vakitında kalkan uçuşlar ile yolculuk yapabilmektedirler. Filo olarak genç bir tayyare ağına haiz olan pegasus’un şimdilik filo rakamsı 46’dır. Yurtdışında 43, yurtiçinde 29 noktaya tarifeli seferler yapmaktadır. Gün geçtikçe sefer sayısını arttırmakta ve official airline guide verilerine nazaran avrupa’nın 25 havayolu şirketi içinde “en hızlı efsunyen hava yolu şirketi” seçbilimselştir. Pegasus hava yolları’nda temel çalışma unsuru değinildiği gibi yolcunun ulaşımının sağlanması olduğu için fiyatları diğer hava yolu şirketlerine nazaran tayyare biletleri müsait tutulmakta ve yolcular tarafından sıkça tercih edilmektedir. 2011 seneı itibariyle pegasus kargo isminde kargo uçuşları başlamış ve başta ortadoğu ve avrupa olmak üzere tekrar düşük maliyetler üzerinden kargo taşımacılığına adım atmıştır. Yolcu uçuşlarında filosunun çoğunluğu boeing 737-800 uçaklarından oluşmakta ve yeni siparişler ile filo sayısını arttırmaktadır. Pegasus, ucuz fiyat politikasının yanında yolcuya verilen hizmette aksaklık yaşatmamakta, güler yüzlü ve dinamik kadrosu ile yolcularına en ucuz uçak bileti satın al hizmetleri vermektedir.

Pegasus hava yolları uçak seferleri

Yurtiçinde 29, yurtdışında 49 noktaya uçuşlar düzenleyen pegasus hava yolları, toplam 30 ülkede 72 noktaya uçuş sağlamaktadır. Ayrıca bazı yerlere kaldırılan servisler ile yine hava yolu ulaşımı imkânını sağlamaktadır.

Check in işlemleri

Pegasus, yolcularının huzurlu check in işlemi yapabilmesi için üç seçenek sunmaktadır. Online check-in uçuşlardan 72 saat önceden oluşturulan internet üzerinden yada mobil olarak yapılan işlemdir. Sitede yer edinen check in bölümündan rezervasyon (pnr) ve isim-soyad girişi ile muamele tamamlanmaktadır. Mobil biniş kartı çıktısı alındıktan sonra bagaj teslimi uçuştan 60 dakika önce kontuarlara teslim edilmelidir. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda check in sistemi 45 dakika öncesinden kapanmaktadır. Uçuşa yarım saat kala uçuş kapsıcaklıknda bulunulması icap eder aksi halde uçuş kaçırılmış olur. Kiosk check-in ise el bagajı (çantası) ile yolculuk yapanların sıraya girmeden hızlı bir şekilde işlemlerini yapabilecekleri sistemdir. Sistem ekranlarında beliren bilgileri girerek ve uçuş kartı çıktısını aldıktan sonrasında direkt uçaktaki yerinizi alabilirsiniz. özellikle uçuş trafiğinin yoğun olduğu dönemler veya yerler için çok yarar sağlayan bu yöntem ile çabucak güvenlik kapısına gitme imkânı sunmaktadır. En son bulunan kontuarlardan en az 2 saat öncesinde bulunmak şartıyla kontuar check-in işlemleri yapılmaktadır.

Fiyat politikası

Pegasus düşük maliyetli bir havayolu şirketi olduğu için yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda oldukça uçuz tayyare biletleri sunmaktadır. Yaptığı kampanyalar ile belirlenen tutarların altında en uygun ucak bilet bulmak bile dönemlerce mümkün olmaktadır.

özel yolcular için sağlanan hizmetler

Görme engelli yolcular isteğe bağlı olarak refakat köpekleri ile seyahat yapabilirler. Köpek ayrı bir bölmede ücretsiz göç eder. Kişi, hem işitme hem de görme engeli taşıyorsa refakatçisiz kabul edilmez. Yasaklanmış maddelerin uçuşuna izin verilmemekle beraber özel tıbbi durumlar için kullanılan devaların reçete ve tabip tasdikı doğrultusunda kullanımına izin verilmektedir. Hamileler içinse 32 hafta gebelik süresini aşmamaları şartı aranmaktadır. Ek olarak mil kazandıran kampanyaları ile ayrıcalıklı yolcularına hizmet vermektedir.

Popüler uçuş noktaları

Belirtilen uçuş noktaları içinde almanya, fransa yurtdışında, antalya ve istanbul ise yurtiçinde en çok kullanılan noktalardır.
Etiketler: , , ,

Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.

Yorum Yaz

Onay kodu Değiş