«

Teklif İste

Ücretsiz Destek İçin

444 5 849

Değerli ziyaretçimiz, size özel indirim ve fırsatlardan yararlanmak için 444 5 849 nolu telefonumuzdan bizimle hemen iletişime geçiniz...

OnurAir Hava Yolları


Onur Air Hakkında

1992 senesinde istanbul’da kurulan onur air, iç hatlarda müsait fiyatlara yolcu taşımacılığını hedeflemektedir. Gelişen yapısı ve filo sayısı ile senelik 1.5 milyon yöreında yolcu taşımaktadır. şirket, türk hava nakliyecilığında önemli bir yere sahiptir. Düşük maliyetli olan uçuşlara artan alaka neticesinde şirket, 2003 seneından itibaren düşük maliyetli uçuşlara tarifeli ve tarifesiz olarak öncelik tanımakta, özellikle yurt içinde bir çok noktaya doğrudan seferler düzenlemektedir. 29 uçaktan oluşan ve sürekli gelişen yapısı ile hizmet veren haysiyet air sadece yurt içi uçuşları değil, yurtdışı uçuşlarda da düşük maliyete önem vermektedir. Toplamda iç hatlarda 14 ilde, dış hatlarda 25 ülkede 110 noktaya hizmet vermektedir. 1992 seneından şu demek oluyor ki kuruluşundan itibaren filosunun herhangi bir kazayla karşılaşmamış olması ile yolcular arasında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk havalimanı’nda kurulan onur air teknik ile firma teknik destek ve filosunun bakım ihtiyaçlarını burada karşılamaktadır. şirket tayyare biletleri al kampanyaları ile yolcu sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır.

Onur air uçak seferleri

Yurt arasında ve yurtdışında belirli noktalara hizmet veren haysiyet air özellikle yurtdışına sağladığı direkt uçuşlar ile kullanılmakta, düşük maliyetli uçuşları sayesinde yolcular tarafınca tercih edilmektedir. Iç hatlarda sefer sayıları gmeşhurk olarak belirlenmektedir.

Check in işlemleri

onur air yolcularının rahat ve hızlı bir şekilde check in işlemlerini yapabilmelerine olanak sağlar. Online olarak check in işlemleri süratle yapılabilir. Buradan yapılacak işlem sonucunda alınacak çıktı ile bagajsız yolcular direkt uasıra giriş yapabilmektedirler. Check in işleminin yanı sıra yolculardan istenen belgeler dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartının (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) hazır bulundurulması gerekmektedir. Belgelerin fotokopileri kabul edilmediğini hatırlatmak yerinde olacaktır. Check in yaparken fizyolojik şartları bulundurarak koltuk tarzı yapmalısınız. Muayyen bir döneme kadar olan hamileliklerde, engelli durumlarda yada hastalıklarda doktordan alınacak “gezi etmesine mani yoktur” belgesi alınmalıdır. Koltuk seçiminde exit’ı yazan yolcuların olası acele durumlarda exit kapısını açarak yolcuları çıkışa yönlendireceklerini ve bu şekilde bir görevlerinin olduklarını hatırlamalıdırlar. Uçuşa iki saat kalasıya kadar check in işlemleri sürmektedir. şayet check in işlemini havalimanında yapmış oldurmak isteyen yolcuların 60 ila 90 dakika öncesinde havalimanında bulunup belgelerini hazırlayıp ilgili kişilere vermeleri gerekmektedir. Check in işlemi esnasında yapılacak yanlışların daha sonra düzeltilmesi olası olmadığından işlem yapılırken dikkatli olunması gerekmektedir.

Fiyat politikası

Onur air “low coast” anlayışı çerçevesinde yolcularına makul fiyatlar sunmaktadır. Fiyat politikası ile en ucuz uçak firması olmaya aday olan onur air, en uygun tayyare biletleri fiyatları yolcularına sunmaktadır.

Özel yolcular için sağlanan hizmetler

28-35 hafta arası hamileliklerde tabip onayı ile seyahat yapılabilmektedir. Ama 36 hafta sonrası için yolculuğa izin verilmemektedir. çocukların bir tek yolculuk etmeleri durumunda çocuk havalimanına getirilerek velisi tarafınca refakatsiz çocuk formu doldurulması gerekmektedir (um formu). Ayrıca varış noktasındaki çocuğu karşılayacak ferdin adres bilgileri ve telefon numarası bilgilerinin verilmesi gerekmektedir. Hasta yolcuların ise doktordan yolculuğa mahzur olmayan türünden belge almaları gerekmektedir. Bulaşıcı hastalık vb. Benzer biçimde rahatsızlık taşıyan yolcular uyüzyıla alınmamaktadırlar. Oksijen tüpü kullanmak isteyen yolcuların uçuştan 72 saat önce firmaya bildirimde bulunması icap eder. Engelli yolcular ise lüzumlu durumlarda refakatçileri ile kabin içinde seyahat edebilirler. Evcil hayvan ise kabin içinde onur air kuralları doğrultusunda taşınmamaktadır.

Popüler uçuş noktaları

Başta yurtiçi olmak üzere yurtdışında da farklı noktalara hizmet veren haysiyet air’in sık kullanılan uçuş güzergâhı almanya, fransa, azerbaycan, istanbul, ankara ve izmir’dir. şirket ucak bıletı ara seçenekleri ile farklı noktaları da yolcularına sunmaktadır.
Etiketler: , , ,

Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.

Yorum Yaz

Onay kodu Değiş